E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

“Le të fillojë spastrimi!”, Kokalari lëshon paralajmërimin e fortë

Aktivistja e PD-së Evi Kokalari, ka shkaktuar shumë zhurmë gjatë ditëve të fundit, pas bashkimit të saj me “Foltoren” e Sali Berishës. Ajo është treguar mjaft e drejtëpërdrejtë. Në të njëjtën kohë nuk kanë munguar sulmet e saj ndaj përkrahësve të Bashës, të cilët ia kanë kthyer me të njëjtën “monedhë”. Nisur nga këto përplasje, Kokalari ka reaguar mëngjesin e sotëm përmes një postimi në rrjetet sociale. Ajo paralajmëron se pikërisht tani, duhet të fillojë spastrimi i tyre.

“Një gjë është e qartë – këtë javë kam qënë një katalizues fantastik i elementëve më vullgar, antipatik, gënjeshtar dhe inatçinj që mbart shoqëria shqiptare, brënda & jashtë vëndit.

Tashmë monstrat kanë emër.

Le të filloj spastrimi!”, shkruan Kokalari.

Aktivistja shqiptaro-amerikane, Evi Kokalari ka hedhur akuza mbi kryedemokratin Basha se se ka “shitur” Sali Berishën për të mbyllur dosjen e tij që kishte në SHBA, sa i përket lobimit rus. Nga “Foltorja” e Sali Berishës në Durrës, Kokalari tha se Lulzim Bashës i është hequr viza amerikane për 2-3 vjet, por që tani me përjashtimin e Berishës, atij i janë hapur dyert për të shkuar në Amerikë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Debate në Kuvend/Rushaj: Të diskutojmë për Krujën, Balla: Jo debate kafenesh

Helmimi i qytetarëve në Krujë është kthyer në një "mollë sherri" mes kreut të grupit parlamentar të PD-së, Alfred Rushaj dhe kreut të grupit...

Naftëtarët e Ballshit mblidhen para uzinës: Të opozitës vinë vetëm për votat

Naftëtarët e Ballshit janë mbledhur paraditen e sotme para uzinës në një tubim, pasi ende nuk ka një vendim se çfarë do të bëhet...

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...