E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Rast i rrallë/ Burri la alkoolin, mjekët i gjejnë në bark vida e thika

Një burrë nga Lituania ka hequr më shumë se një kilogram thonj, vida, arra dhe thika nga stomaku i tij. Mjekët raportojnë se ai kishte gëlltitur objekte metalike për një muaj, pasi kishte lënë alkoolin.

Disa nga objektet e marra gjatë një operacioni në Spitalin Universitar Klaipeda ishin 10 cm të gjata, sipas transmetuesit publik të Lituanisë LRT.

Kirurgu Sarunas Dailidenas e quajti atë një “rast unik”.

Në artikullin e tij, LRT publikoi një fotografi të KUH që tregon një tabaka kirurgjikale plot me objekte metalike pas operacionit urgjent tre orësh.

Burri u soll me ambulancë me dhimbje të forta barku, në spitalin në bregun e Detit Baltik.

Ai tani raportohet se është në gjendje të qëndrueshme, dhe po monitorohet në KUH.

Burimi i lajmit: BBC. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...