E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

VIDEO/“T’i jap veshët në dorë, hajvan”, sherr e ofendime mes zyrtarëve

Një përplasje me tone të ashpra ka ndodhur gjatë mbledhjes së ditës së djeshme në Kuvendin Komunal të Prishtinës. Protagonistë të kësaj situate kanë qenë dy përfaqësues në këtë Kuvend, Besnik Mujeci i Lëvizjes Vetëvendosjes dhe Vala Peshku e PSD-së.

Mujeci ka akuzuar Peshkun se i kanë vjedhur mandatet e fituara me Lëvizjen Vetëvendosje, duke e quajtur të pafytyrë. Por kjo ka sjellë reagimin me tone të larta të Peshkut.

Në një video e cila është bërë virale në rrjetet sociale, shihet përfaqësuesja e PSD-së, e cila shpërthen ndaj kolegut të saj.

“Veshët në dorë t’i jap! Hajvan!”, dëgjohet të thotë Peshku në video.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...