E diel, 24 Tetor, 2021
13.5 C
Tirana

Lanë gjellën në zjarr pasi po shikonin telenovelën, çiftit u shpërthen bombola

Një çifti në Berat u ka shpërthyer bombola e gazit, pasi ishin ‘harruar’ pas telenovelave. Gjatë mesditës së sotme, një zjarr i fuqishëm ka rënë në një banesë në zonën e ish/merkatos në lagjen “13 Shtatori” në Berat.

Banesa e Astrit Pashës është përfshirë nga flakët, pas shpërthimit të një bombole të vogël gazi. Çifti kishte vendosur gjellën në zjarr, por në të njëjtën kohë ishin fokusuar tek telenovelat.

Pas djegies së tenxheres, ka shpërthyer edhe bombola e gazit, që fatmirësisht nuk ka qenë e mbushur plotësisht. Pas shpërthimit të flakëve të zjarrit, kryefamiljari ka dalë jashtë banesës me gruan, dhe ka njoftuar zjarrfikësen. Fatmirësisht zjarrfikësit kanë shuar flakët. Pjesa më e madhe e banesës është shkrumbuar, por fatmirësisht çifti Pasha nuk është lënduar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...