E enjte, 16 Shtator, 2021
32.5 C
Tirana

Kulluri: Berisha ka bërë thirrje për bashkimin e PD-së

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri, thotë se PD-në e ka marrë në qafë mediokriteti dhe oportunizmi.

Me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, ai shprehet se ata që kërkojnë largimin e ish-kryeministrit Berisha me vendim personal të kreut të PD-së, Lulzim Basha, vazhdojnë të jenë shërbetorë të shkatërrimit të PD-së.

Kulluri i del në mbrojtje Sali Berishës, duke theksuar se ai ka qenë i vetmi që ka vlerësuar kritikët dhe thirrjet për bashkimin e PD-së. Sipas tij, Basha nuk e dëgjoi pasi nuk donte.

Statusi

Te vetmit njerez qe kane te drejte te thone se Berisha ka pergjegjesi per ate qe ka ndodhur ne PD 4 vitet e fundit jane ata qe kane folur dhe vepruar kunder arbitraritetit qe na coi ne kete pike! Keta qe po i kerkojne llogari me ze te larte e vete kane heshtur, mire eshte te vazhdojne te heshtin!

Edhe ata qe i sherbyen Bashes deri ne 25 prill ne gjithe marrezite e tij, edhe ata qe shkonin sa ne zyren e Bashes e sa ne ate te Berishes duke bere “si teknike” te servilizmit mire eshte te bejne te njejten gje!

Ata qe kerkojne largimin e Berishes me vendim personal te Bashes vazhdojne te jene sherbetore te shkaterrimit te PD-se ndersa ata qe bertasin me te madhe kunder Bashes e s’kane nxjerre nje gjysem fjale 4 vjet, te pakten te ulin koken e te kerkojne ndjese!

PD e ka marre ne qafe mediokriteti dhe oportunizmi! Nuk ka asnje te ardhme nese per Partine Demokratike nese nuk hyn ne nje proces te kthimit tek vota, gara dhe debati i lire!

Lexo edhe :   "Tërmet" në PD/ Berisha nis aksionin, çfarë paralajmëron për nesër

Pergjegjesine per humbjen e kane te gjithe ata qe “u strehuan” ne ombrellen e nje sharlatani qe e ka cuar opoziten nga humbja ne humbje duke na u hakerryer si “tradhetare”, “sherbetore te Rames” e lloj lloj idiotizmash komuniste te injektuara nga skutat e pazareve Rama-Basha!

Lexo edhe :   “Sot nisim Foltoren për një PD më të bashkuar”, Berisha thirrje demokratëve

I vetmi qe nuk ka folur asnje fjale kunder kritikeve e per me teper i ka vleresuar ka qene Sali Berisha qe ka bere thirrje per bashkim te PD! E natyrisht Basha nuk e degjoi se nuk donte! Te tjeret heshtin e tani i kerkojne edhe llogari! Ne qe duhet ta benim nuk e bejme!

Hipokrizi vrastare!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....