E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Kërkoi ndryshim të masës së sigurisë, Gjykata rrëzon kërkesën e mjekut

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar sërish kërkesën e mjekut, Edvin Prifti, për ndryshim të masës së sigurisë “Pezullim nga detyra”. Mjeku kardiolog është në një proces gjyqësor, pasi akuzohet për korrupsion.

Ish-shefi i kardiokirurgjisë në QSUT, ra në rrjetën e përgjimeve të SPAK, në kohën kur hetuesin ishin vënë në ndjekje të ish-gjyqtares së Krujës, Enkelejda Hoxha.

Emri i tij u përmend nga sekretarja e gjykatës së Krujës, Manulela Mallakuci, e cila po i tregonte kushërirës së saj se i kishte dhënë 2 mijë euro Edvin Priftit, në mënyrë që t’i operonte mamanë pa radhë. Edvin Prifti akuzohet për “korrupsion” dhe “pastrim parash”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...

VIDEO/Drogë, armë e vjedhje energjie, momenti i arrestimit të volejbollistit

Një volejbollist ka rënë në prangat e policisë, pasi është kapur me armë zjarri, municion luftarak dhe kokainë. Volejbollisti 26-vjeçar i identifikuar si Eraldo...

Debati në PD, Basha-Berisha na sjell edhe njëherë debatin për sovranitetin

Nga: Ben Andoni Në Shqipëri është e prerë dhe e menjëherë-pranueshme se nëse e thotë diçka apo e artikulon ambasadori i SHBA-së, atëherë deklarata ka...