E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Ku mund të ketë tjetër? Agjentë të anti-terrorit, kërkime në kampin Al Hawl

Agjentë të anti-terrorit kanë zbarkuar në kampin Al Hawl në Siri, ku po kërkojnë për të tjerë shqiptarë për t’i kthyer në atdhe.

Top Channel ka sigurua pamjet e një momenti të misionit të këtyre agjentëve, të cilët  duket se janë shpërndarë në të gjithë kampin dhe po kryejnë kërkime.

Në një moment agjentët dëgjohen teksa flasin edhe shqip, duke thënë se ku mund të ketë shqiptarë të tjerë.

Disa prej shqiptarëve që gjendjen në këtë kamp, kanë refuzuar bashkëpunimin me autoritetet për tu kthyer, megjithatë puna për riatdhesimin e tyre po vijon.

Kujtojmë se sot u riatdhesuan në Shqipëri katër fëmijë dhe një grua, ndërsa kryeministri Edi Rama deklaroi se po punohet shumë që të kthehen të gjithë shqiptarët nga ai kamp. /Top Channel

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...