E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Kryemadhi: Rama shkoi në Turqi për të përgatitur azilin e tij politik

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka komentuar sërish vizitën e kryeministrit Edi Rama në Turqi.

E ftuar në emisionin ‘Java’ në RTSH, ajo rishprehu dhe një herë mendimin se Rama shkoi në takim me Erdoganin për të kërkuar azilin politik.

Kryemadhi tha se LSI nuk do të lejojë asnjë marrëveshje që cënon integritetin e territorial të Shqipërisë.

Monika Kryemadhi: ”Absolutisht nuk ndikon dhe komplikon punën tonë. Nuk kam ndërmend të komentoj presidentin e Turqisë pasi është një sjellje e tij, nuk mund ta ndalosh,  nuk jam as votuese apo që gjykoj atë. Unë dua të gjykoj kryeministrin tim që në këtë situatë shumë të rëndë dhe problematike për Shqipërinë, siç është pandemia dhe përmbytjet katastrofike ku qytete të tëra janë jashtë funksionit, siç është gjendja e qindra mijëra familjeve që jetojnë në çadra për shkak të tërmetit. Shikojmë një tam tame të madhe që në 7 prill Edi Rama do të inagurojë spitalin e Fierit.

Duhet të jemi shumë të kujdesshëm. Mua nuk më shqetëson shumë spitali i Fierit. Dua të theksoj që të jenë shumë të kujdeshëm të gjithë liderët politikë, qofshin deputetë socialistë apo drejtues të PS, PD e LSI e institucione të tjera. Nuk do doja që vizita e Ramës të ishte një vizitë që të krijonte hapësira për marrëveshje antikushtetuese dhe antishqiptare që cënojnë integritetin dhe sovranitetin e Shqipërisë në marrëdhënie me lojëra gjeostrategjike që mund të kërkojë të luajë Edi Rama në kërkim të një azili politik që mund të kërkojë.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...