E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Kryemadhi: Presidenti le të bëjë punën e tij!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, si në çdo protestë ka shprehur vendosmërinë për shporrjen e qeverisë Rama. Në një prononcim për mediat, ajo tregoi edhe pozicionin e LSI-së përkundër deklaratës së fortë që dha dje presidenti Meta për rrugët e zgjidhjes së krizës politike në vend.

“Këtu nuk është më çështje revolte, pallati apo opozite, por është revolta e një populli që është ngritur për hallet e veta, jo për të Lulit apo Monës, por për hallet e veta”.

E pyetur nga mediat nëse do t’ia sugjeronte dorëzimin e mandatit presidentit, ashtu siç ai u shpreh dje, kryetarja e LSI-së  tha se kjo është zgjedhje e tij. Ajo kërkoi që presidenti të bëjë punën e tij zyrtare.

“Se ç’do të bëjë presidenti, është zgjedhje e tij. Presidenti le të bëjë punën e tij zyrtare, legjitime, jolegjitime… Nuk kam asnjë arsye për ta komentuar, kurse ne si opozitë kemi qëndrim të unifikuar”.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...