E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Protestë dhe humanizëm/Kryetari i FRPD-së ndihmon gardistin për maskën kundragaz

Protestuesi që u përplas me ministrin Lleshaj ditë më parë, Ndrec Pjetri, ka bërë një gjest për tu vlerësuar, teksa ka ndihmuar punonjësin e Gardës së Republikës, të vërë maskën e kundragazit.

Të martën, një grup të rinjsh të opozitës e pritën me protestë ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj, pranë universitetit të Durrësit.

Një prej tyre që i prenë rrugën ministrit ishte Ndrec Pjetri, i cili tha se ai e ka helmuar me gaz lotsjellës.

Ndrec Pjetri është kryetar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, në qytetin e Durrësit.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...

Meta merr në mbrojtje Berishën, akuzon Kim se po shkel sovranitetin e vendit

Pas një periudhe të gjatë heshtje, një ditë më parë kreu i shtetit, Ilir Meta, u prononcua për mediat duke u rreshtuar krah aleatit...

Dështimin e “Lëvizjes Berisha”, nuk e ndal dot as Sali Berisha

Nga: Mero Baze Lulzim Basha ka filluar të ketë fat pa bërë asgjë. Si në shumicën e karrierës së tij politike. Beteja e rrugës që...