E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Kryemadhi flet një ditë para protestës: Do bëjmë çmos që populli të mos vuajë për ‘bukën e gojës’

Monika Kryemadhi, në një prononcim për mediat jashtë selisë së LSI-së, u ndal tek protesta që pritet të mbahet nesër paradite, ndërsa i mëshoi fort faktit se ajo do të jetë e shtata në radhë, por jo e fundit. Kryetarja e LSI-së tha se protesta e nesërme do të jetë madhështore, dhe se opozita sikundër dhe qytetarët do të protestojnë për kushtet ekonomike, për çmimet e larta të energjisë e ujit, për papunësinë etj.

“Protesta e nesërme do të jetë madhështore, sepse çdo ditë e më shumë problematikat e shqiptarëve shtohen, duke filuar nga mungesa e punës, çmimet e larta të energjisë së ujit të pijshëm, te kosto e jetës që nuk e kanë. Protesta nuk ka të bëjë vetëm me protestën politike, por edhe ekonomike.

Djegia a mandeteve është interes publik. Çdo ditë e më shumë, elita shqiptare, e ata pak njerëz që kanë ngelur në Shqipëri, po fillojnë të kuptojnë se djegia e mandateve ishte akti final i opozitës, për të ndërgjegjësuar jo vetëm opinionin publik, por edhe opinionin ndërkombëtarë, se shteti është i kapur. Dhe se kapja e shtetit ka varfëruar shqiptarët”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u...