E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Kryemadhi: Opozita po përgatitet për zgjedhjet parlamentare

Pak para se të niste mbledhjen me ish-grupin parlamentar të LSI-së në selinë e kësaj partie, kryetarja Monika Kryemadhi ka folur për protestën, dhe mundësinë për zgjedhje të parakohshme në vend. Në një prononcim për mediat, ajo tha se vendi ynë do të shkojë në zgjedhje të parakohshme, për tu dhënë shqiptarëve zgjedhjet e lira e të ndershme.

“Shqipëria do të shkojë shumë shpejt në zgjedhje të parakohshme, duke iu dhënë shqiptarëve atë mundësi të munguar në 30 vite tranzicioni, pikërisht zgjedhjet e lira dhe të ndershme”, tha Kryemadhi.

“Kapja e shtetit ka sjellë varfërinë e shqiptarëve. Opozita po përgatitet për zgjedhjet parlamentare. Protesta e nesërme është një vazhdimësi e protestave të shqiptarëve, pasi çdo ditë që kalon, e thellon edhe më shumë krizën”, tha kryetarja e LSI-së.

Kryemadhi flet një ditë para protestës: Do bëjmë çmos që populli të mos vuajë për ‘bukën e gojës’

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u...