E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Kryebashkiaku merr mall, SPAK thërret Artan Hoxhën

Një ditë pas publikimit të video-skandalit të kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla, Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka thirrur për të dëshmuar gazetarin investigativ Artan Hoxha. Sikundër dukej qartë edhe nga pamjet e zbardhura një ditë më parë, Alla shfaqej duke thithur kokainë teksa ndodhej në një lokal privat.

Lidhur me këtë rast, gazetari investigativ Artan Hoxha tha se është kërcënuar, por ai ka vendosur të mos tërhiqet. Artan Hoxha do të jetë sot në 14:30 para prokurorëve të SPAK-ut.

SPAK ka nisur hetimet për kryebashkiakun. Hetimet e SPAK për kryetarin e Bashkisë Bulqizë do të zhvillohen për veprën penale “mbajtje substancash narkotike”.

Alla i kthehet ashpër PD-së: Padi ndaj Salianjit, video është montazh

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë, është një hap më afër. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka rënë dakord të fillojë...

Irlanda raporton rastin e parë të Omicron

Irlanda ka raportuar rastin e saj të parë të variantit të koronavirusit Omicron, thuhej në një deklaratë nga Ekipi Kombëtar i Emergjencave të Shëndetit...

Atdheu thumbon Donaldin dhe Borën

Donaldi shprehu hapur ndjenjat për Beatrix Ramosajn, duke lënë pas në këtë formë historinë me Borën. Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Atdhe Xharavina, e ka ironizuar këtë...