Politikë

KQZ “hap thesin” për partitë, ja sa para u jep për 2019-ën: Diferenca mes PS dhe PD


               Publikuar në : 17:04 - 11/02/19 Enno

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e sotme miratoi fondet për partitë politike për vitin 2019. Konkretisht janë 190 milion lekë sipas ligjit për partitë politike dhe shpërndahen përkatësisht:

  1. Partia Socialiste e Shqipërisë – 86.065.992 lekë
  2. Partia Demokratike e Shqipërisë – 52.808.975 lekë
  3. Lëvizja Socialiste për Integrim – 27.160.224 lekë
  4. Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet – 10.107.290 lekë
  5. Partia Socialdemokrate e Shqipërisë – 7.286.685 lekë
  6. Lista e Barabartë – 6.570.833 lekë

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT