E premte, 22 Janar, 2021
10 C
Tirana

“Kot shëtit në Bruksel”/ Haradinaj: Hoti s’e ka mbështetjen time për këtë formë dialogu

Kreu i AAK-së në Kosovë, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar edhe një herë kryeministrin Avdullah Hoti, lidhur me dialogun me Serbinë.

Në një intervistë për gazetën ‘Blic’, Haradinaj citohet të ketë thënë se nuk e mbështet Hotin në këtë dialog.

“Avdullah Hoti kot “shëtitet” në Bruksel, nuk e ka mbështetjen time dhe të AAK-së për këtë formë dialogu”, ka thënë ai.

Sipas Gazetës Express, edhe Nisma Socialdemokrate mban të njëjtin qëndrim ndaj kryeministrit Hoti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...