E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Cavani firmos kontratën me klubin e ri, habit me zgjedhjen e tij

Futbollisti i njohur, Edinson Cavani, do të nënshkruajë një kontratë 2-vjeçare me skuadrën e Benficës.

Edhe pse kërkohej nga klube të tjera si Atletico Madrid dhe Inter, asnjë prej skuadrave nuk duket të ketë bërë hapin final për ta rrëmbyer.

33-vjeçari pritet që të firmosë ditën e mërkurë kontratën, në mënyrë që të mbyllet gjithçka mes palëve.

Kujtojmë se uruguaiani u largua nga PSG në fund të këtij edicioni futbollistik. Ai nuk rinovoi me kampionët e Francës, pasi drejtori Leonardo ia besoi fanellën e tij, Mauro Icardit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...