E enjte, 5 Gusht, 2021
21.5 C
Tirana

Koronavirusi/Shënohet viktima e katërt në Gjermani, rritet numri i të prekurve

Koronavirusi ka shënuar viktimën e katërt në Gjermani, teksa numri i të infektuarve ka shkuar në 2078.

Autoritetet shëndetësore gjermane bëjnë me dije se viktima e fundit ishte një 67-vjeçar nga Landi i Baden-Wurttemberg. Kjo është viktima e parë jashtë landit të Reno Westafilisë veriore, ku është regjistruar numri më i madh i rasteve.

Kancelarja gjermane, Angela Merkel tronditi opinionin publik disa ditë më parë, kur u shpreh se 60% deri në 70% të popullsisë gjermane mund të preken nga koronavirusi.

Gjermania është një nga 4 shtetet më të prekura nga koronavirusi në Evropë. Më e prekura në Evropë mbetet Italia me mbi 800 viktima dhe me mbi 10 mijë të prekur. E ndjekur më pas nga Spanja, Franca dhe Gjermania.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I nxorrën fytit qumështin e dhisë së Karaburunit, kishte shijen e zjarrit

Nga: Lorenc Vangjeli Eqrem bej Vlora ka një përshkrim të jashtëzakonshëm të qelizës njerëzore shqiptare në librin e tij “Kujtime 1885 – 1925”. Evropianoperëndimori fisnik...

Moti bën kthesën e madhe, nesër priten reshje shiu

Nga nesër, gradualisht mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme, të lagështa dhe më të freskëta me origjinë veriperëndimore. Moti...

Sa na kushton një zjarrvënie!

Nga: Dritan Hila Canadair, Viking, Bombardier jane emrat qe njihen avionët e shuarjes së zjarreve. Kushtojnë nga 35-65 milionë dollarë për njësi. Po kaq kushton...

Ekstradohet nga Greqia ish-anëtari i bandës së Cerrikut

Një ish-anëtar i Bandës së Cerrikut është ekstraduar nga Greqia. Nga Zyra Qendrore Interpol Tirana është kryer ekstradimi i shtetasit Bashkim Buzani, 50-vjeç. Ky...