E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Koronavirusi/ Dy të prekurit në Elbasan u infektuan nga djali i tyre

Zbardhen më shumë detaje në lidhje me 2 rastet e konfirmuara me koronavirus në Elbasan.

Bëhet fjalë për dy prindër të cilët janë infektuar si pasojë e kontaktit me djalin e tyre, i cili ishte kthyer para disa ditësh nga Italia.

Sipas “Panorama”, shtetasi 31-vjeçar me inicialet V.M, banues në Tiranë ka rezultuar pozitiv ndaj virusit COVID 19.

Pasi u verifikua se ai ishte me koronavirus, janë testuar edhe prindërit e tij, nëna 57 vjeçare dhe babai, 58 vjeçar të cilët kanë dalë pozitivë ndaj koronavirusit.

Mësohet se i gjithë pallati ku jetonin të prekurit është dezinfektuar, ndërkohë që edhe fqinjët i janë nënshtruar analizave.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...