E enjte, 5 Gusht, 2021
21.5 C
Tirana

Koronavirusi/ Rritet numri i viktimave në Itali

Në Itali ka shkuar në 17 numri i viktimave nga koronavirusi.

Po ashtu raportohet se edhe numri i të infektuarve është rritur, duke shkuar në 650.

Informacionet e mësipërme janë bërë të ditura nga Kreu i Emergjencave i shtetit fqinj.

Kujtojmë se deri më tani koronavirusi në rang global ka marrë 2,817 jetë njerëzish, ndërsa të prekur rezultojnë 82,720 persona.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I nxorrën fytit qumështin e dhisë së Karaburunit, kishte shijen e zjarrit

Nga: Lorenc Vangjeli Eqrem bej Vlora ka një përshkrim të jashtëzakonshëm të qelizës njerëzore shqiptare në librin e tij “Kujtime 1885 – 1925”. Evropianoperëndimori fisnik...

Moti bën kthesën e madhe, nesër priten reshje shiu

Nga nesër, gradualisht mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme, të lagështa dhe më të freskëta me origjinë veriperëndimore. Moti...

Sa na kushton një zjarrvënie!

Nga: Dritan Hila Canadair, Viking, Bombardier jane emrat qe njihen avionët e shuarjes së zjarreve. Kushtojnë nga 35-65 milionë dollarë për njësi. Po kaq kushton...

Ekstradohet nga Greqia ish-anëtari i bandës së Cerrikut

Një ish-anëtar i Bandës së Cerrikut është ekstraduar nga Greqia. Nga Zyra Qendrore Interpol Tirana është kryer ekstradimi i shtetasit Bashkim Buzani, 50-vjeç. Ky...