E mërkurë, 28 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

Koronavirusi/ Ish-deputeti shqiptar dhuron 5 mijë maska për qytetarët

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, ka bërë një gjest për tu përgëzuar. Ai ka blerë 5000 maska për t’ia dhuruar qytetarëve, për të marrë masat e duhura ndaj koronavirusit vdekjeprurës.

Duke uruar që koronavirusi mos përhapet në masë, Labinot Tahiri njofton qytetarët se fillimisht maskat do ti dërgojnë nëpër shkolla.

Me kalimin e orëve edhe harta e koronavirusit po zgjerohet. Koronavirusi po vijon të marrë jetë njerëzish në Kinë dhe vende të tjera. Në Shqipëri dhe Kosovë nuk ka asnjë rast të konfirmuar me koronavirus.

Teksa situata nga koronavirusi në nivel global është bërë e frikshme, të gjithë qytetarët janë drejtuar tek farmacitë për të blerë maska mbrojtëse dhe dezinfektantë.

Statusi

I kam siguruar 5000 cop maska pêr ju të dashur qytetarë!

Të dashur njerëz, për momentin kujdesuni për shpirtin tuaj se askujt nuk ia ndin për juve dhe as që behet merak dikush nga institucionet se po të ua ndin, dalin i ndalojnë rritjen e çmimeve të MASKAVE!

Sot, menxi kam siguruar 5000 cop maska nga 67 cent, gjë që e falenderoj një mik timin që mi ka gjetur dhe do mi sjell sot!

Mbrem, nga 10 cent, janë rritur çmimet në 30 cent e me vonë 1 euro në disa barantore në vend se të ju dhurohen falas qytetarëve…!

Ishall askujt nuk i bje ajo semundje, por ne do ti dergojmë fillimisht nëpêr shkolla përmes institucioneve.

Gjithmonë i përgjegjshëm ndaj vendit dhe qytetarëve( shërbëtorë)

Lexo edhe :   Itali: 99% e viktimave nga koronavirusi, të pa vaksinuar

Labinot Tahiri Ferizaj Kosovë e Shqipërisë!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...