E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Kontroll në portin e Durrësit, sekuestrohet dro*ë në kamionin me banane

Një tjetër sasi lënde narkotike është gjetur e fshehur në një kamion me banane. Policia e Shtetit ka zhvilluar një operacion në Portin e Durrësit.

Në pikën e posaçme të kontrollit, ka funksionarë të lartë të policisë. Lënda narkotike është zbuluar pas kontrollit me skaner.

Ende nuk dihet sasia e drogës së sekuestruar, ndërkohë që po bëhet peshimi i ngarkesës së kapur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...