E martë, 14 Korrik, 2020
16 C
Tirana

Konstituohet Këshilli Bashkiak në Lezhë, betohet Pjerin Ndreu

Më të lexuarat

Ditën e sotme është konstituar në ambientet e Bibliotekës së qytetit Këshilli Bashkiak i Lezhës, e më pas është bërë dhe betimi i kryebashkiakut të ri, Pjerin Ndreu.

Të pranishëm në ceremoni ishin kryeparlamentari i Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, ministri i brendshëm Sandër Lleshaj si dhe deputetë socialistë. Në fjalën e tij të parë si kryebashkiak, Pjerin Ndreu u shpreh se do të ndërtojë një institucion në shërbim të çdo qytetari. Kryetar i Këshillit Bashkiak u zgjodh Ernest Rakaj.

Pas konstituimit, Pjerin Ndreu iu drejtua ambienteve të Bashkisë Lezhë, i shoqëruar nga mbështetësit e tij. Dera e Bashkisë ishte e hapur dhe kryebashkiaku socialist nuk hasi asnjë pengesë nga paraardhësi i tij Fran Frrokaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...