E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

betohet

Evis Kushi betohet para Metës si ministre e Arsimit

Parlamenti miratoi gjatë seancës së sotme parlamentare me 104 vota, kandidaturën e Evis Kushit si ministre e re e Arsimit. Ndërkohë që pas votimit, Evis...

Betohet Kolegji Zgjedhor, nisin përgatitjet për zgjedhjet

Në Tiranë, bënë sot betimin 8 anëtarët e Kolegjit të ri Zgjedhor, të cilët do të trajtojnë ankesat e partitë gjatë zgjedhjeve. E veçanta e...

Ky është i burgosuri që është edhe deputet, vrau aktivistin e opozitës 5 vjet më parë

Në Sri Lanka një i dënuar për vdekje, është betuar si deputet. Premalal Jayasekara, i cili ka vrarë një aktivist të opozitës, është shoqëruar...

Shefi i ri i Shtabit të Përgjithshëm të FA-ve betohet para Metës

Shefi i ri i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, Bajram Rushit Begaj u betua sot para presidentit Meta, njëkohësisht Komandant i Forcave...

Betohet Monika Kryemadhi: Teatri do të rindërtohet siç ka qenë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi betohet se godina e Teatrit Kombëtar do të rindërtohet nga e para, siç ka qenë. Përmes një postimi në Facebook,...

Konstituohet Këshilli Bashkiak në Lezhë, betohet Pjerin Ndreu

Ditën e sotme është konstituar në ambientet e Bibliotekës së qytetit Këshilli Bashkiak i Lezhës, e më pas është bërë dhe betimi i kryebashkiakut...

I shoqëruar me truproja, betohet Tërmet Peçi i Tepelenës

Qarku i Gjirokastrës ka konstituuar ditën e sotme Këshillat Bashkiakë, të cilët kanë nisur tashmë punën. Si fillim u konstituua Këshilli Bashkiak i Tepelenës, dhe...

Udhëheqësi i ISIS tregon fytyrën pas 5 vitesh dhe betohet: Do hakmerremi (Video)

Një burrë që besohet të jetë udhëheqësi i Shtetit Islamik ISIS ka guxuar të dalë para kamerave duke u zotuar se do hakmerret për...

Sandër Lleshi betohet si Ministër i Brendshëm

Mbrëmjen e sotme është betuar para Presidentit Ilir Meta, z. Sandër Lleshaj, në postin e Ministrit të Brendshëm. Dje Kuvendi i Shqipërisë votoi me 77...

Betohet kryeministri i ri i Italisë, sfida të mëdha e presin qeverinë e re

Lëvizja populiste e Italisë, Pesë Yje dhe Liga, u përgatitën të sprapsin në pushtet në një ndryshim spektakolar, që i jep fund tri muaj...

Të fundit

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...

Ndryshimi i klimës/Pse Australia refuzon të heqë qymyrin

Në një garë botërore për të reduktuar ndotjen, Australia është një vend i jashtëzakonshëm. Eshtë një nga vendet më të ndotura për numër të...

Samiti i fundit i BE-së për “makinën e kompromisit” Angela Merkel

Një video që zgjati dy orë e gjysmë me imazhe nga çastet më interesante të samiteve të BE-së me një kolonë muzikore me piano....