E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Koka*na në kutitë e picave/Pronarja e makinës ishte një grua

Detaje të reja janë mësuar sa i takon aksionit të zhvilluar në zonën e Xhamllikut në Tiranë, ku u prangosën 5 persona, dhe 1 u shpall në kërkim. Bazuar nga të dhënat e dosjes, makina tip “Benz” që drejtonte Gazmir Cani, nuk ishte në emër të tij. Makina me të cilën bëhej transporti i picave me kokainë, ishte në emrin e Lorena Gegës. Në rrëfimin e saj në polici, ajo ka thënë se makinën nuk e përdorte prej dy vitesh, duke qenë se e kishte lënë në biznesin e të atit, Artan Gega. Edhe ky i fundit është marrë në pyetje dhe ka thënë se makina përdorej nga punëtorët e restorantit, në shpërndarjen e ushqimeve. Po sipas tij, ata nuk kanë qenë në dijeni të transportit të drogës.

Pjesë nga dosja e prokurorisë:

Nga verifikimet e kryera ne sistemin E-Gjoba, ka rezultuar se mjeti tip Volkseagen Foks, me targa AA573SO, eshte ne pronesi te shtetases Lorena Gega, e cila eshte pyetur ne cilesine e personit qe ka dijeni per vepren penale dhe ka deklaruar se ka rreth 2 vjet qe nuk e perdor kete makine dhe se mjeti qendron kryesisht ne restorantin e babait te saj, shtetasit Artan Gega, ku ky mjeti perdoret nga punetoret e restoranit per sherbime te ndryshme dhe furnizime. Eshte pyetur ne cilesine e personit qe ka dijeni per vepren penale shtetasi Artan Gega, i cili gjithashtu deklaroi se makina qendron e parkuar afer restorantit, ku merret nga punetoret dhe perdoret per pune te ndryshme si furnizime, dergesa ushqimesh etj.

Në operacion është sekuestruar 1 kilogram e 128 gramë lëndë narkotike kokainë, 3 automjete dhe 7 aparate celular. Mes të arrestuarve është edhe 26-vjeçari Gazmir Cani, i cili kundërshtoi urdhrin e efektivëve për të ndaluar, duke u arratisur ndërsa drejtonte “Benz”-in. Gjithashtu në pranga kanë rënë edhe Gentian Kore 47-vjeç, Taulant Çoku 34-vjeç, Altin Gega 28-vjeç, Erjon Prengaj 32-vjeç. Në kërkim është shpallur 33-vjeçari E(E). , i dyshuar si bashkëpunëtor në këtë ngjarje. Këta persona në bashkëpunim me njëri-tjetrin, merreshin me shpërndarjen e lëndëve narkotike kokainë, në zonën e Xhamllikut.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...