E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

”Koha e pandëshkueshmërisë po mbaron”/ Kim takon kreun e SPAK dhe BKH

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim ka zhvilluar një vizitë në zyrat e SPAK, ku ka takuar kreun e këtij institucioni Arben Kraja, dhe drejtoren e BKH Aida Hajnaj.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kim u shpreh se viti 2021 filloi me raste të mëdha nga SPAK, dhe në takimin e sotë, mori garanci nga dy zyrtarët, se askush nuk do të jetë mbi ligjin.

Ndër të tjera, Kim paralajmëroi se koha e pandëshkueshmërisë po mbaron.

”Viti 2021 filloi me raste të mëdha nga SPAK. Sot, në takimin tonë me kryetarin Arben Kraja dhe drejtoren e BKH Aida Hajnaj, më siguruan se janë të përkushtuar për të dhënë drejtësi dhe për të siguruar që askush nuk është mbi ligjin. Qoftë për korrupsion, krim të organizuar, apo zgjedhje, koha e pandëshkueshmërisë po mbaron.’’, shkruan Kim në rrjetin social, Twitter.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Euro 2020/ Dita hapet me Finlandë-Rusi, për rusët detyrim fitorja ndaj fqinjëve

Faza e grupeve të UEFA EURO 2020 hyn sot në xhiron e ndeshjeve të dyta. Finlanda përballet me Rusinë, Turqia përballet me Uellsin dhe...

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...

BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore...