E diel, 13 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Koha e Benzema ka ‘mbaruar’, pas 10 vitesh Real Madrid do ë afrojë një “9-sh”

Kanë kaluar 10 vite nga hera e fundit që Real Madrid ka investuar në një sulmues “9-sh”. Ishte pikërisht Karim Benzema që mban edhe sot e kësaj dite “frenat” e sulmit të madrilenëve. Mbërriti në Madrid nga Lyon dhe prej asaj kohe ka qenë ai sulmuesi i vetëm që ka pasur barrën e golave.

Sidoqoftë vitet që ka mbi supe dhe largimi i Cristiano Ronaldos sollën pengesë në realizimin e golave për Realin dhe këtë verë “Marca” shkruan se do blihet një sulmues zone.

Adebayor (2010-11), Chicharito (2014-15), Morata (2016-17) dhe Mariano (2018-19) u afruan në sulm, por asnjëri prej tyre nuk u mbajt me qëllimin për të qenë titullar përfundimisht. Pavarësisht se Zidane i ka dhënë besim të plotë Benzemas, tashmë ai është 31 vjeç dhe sezonin e ardhshëm do të jetë 32. Për këtë në verë do jetë një sulmues i ri që do mbërrijë në Madrid.

Emrat që përfliten janë shumë, por gazeta spanjolle siguron se kontaktet deri tani janë vënë vetëm me Luka Jovic. Ka qenë agjenti i lojtarit, Fali Ramadani, i cili është takuar me drejtuesi e “Los Blancos”, aq më tepër që babai i Jovic përjashtoi çdo mundësi që djali i tij të shkojë tek Barcelona.

Vera po afron dhe Reali është hedhur në sulm frontal për Jovic dhe pavarësisht se Mauro Icardi pret një telefonatë nga Madridi për të vendosur të ardhmen e tij, sulmuesi argjentinas i Interit nuk është në planet e klubit spanjoll.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rritja e vdekshmërisë foshnjore, ogur zi

Blerina Hoxha/ Monitor Përpjekjet e tre dekadave në uljen e vdekshmërisë foshnjore u përmbysën vitet fundit, kur numri fataliteteve nën 1 vjeç arriti në vitin...

Vdekja e 44 vjeçarit në Velipojë, dhjetra pushues nga Kosova në protestë

Mungesa e mjekëve dhe e vrojtuesve në plazhe ka nxjerrë në protestë dhjetra pushues nga Kosova. Protesta ka ardhur 24 orë pasi në plazhin...

Euro 2020/ Austri- Maqedoni e Veriut, 18:00. Ja shqiptarët që priten në fushë

Europiani më në fund erdhi edhe për Maqedoninë e Veriut, pasi ata marrin pjesë për herë të parë në një turne të këtyre përmasave. Ndeshja...

Provimi i matematikës, maturantët para Ministrisë së Arsimit me kërkesat e tyre

Maturantët në të gjithë vendin kanë protestuar për vështirësinë  e provimit të matematikës me pretendimin se teza ishte e formuluar gabim dhe me tendencë....

PD/ Voton ish-kryetari Berisha. “Kjo garë nuk do ta nxjerrë PD-në më të ndarë”

Me maskë vënë, ish-kryeministri dhe kryetar i PD-së Sali Berisha mbërriti në selinë e PD-së për të votuar për kreun e ri të kësaj...