E diel, 29 Mars, 2020
14 C
Tirana

Kina në luftë me kohën, rritet ndjeshëm numri i viktimave nga koronavirusi

Lexo edhe ...

Shqiponja fluturon krenare në qiellin e Evropës

Nga Klodian Tomorri Dërgimi i mjekëve në Bergamo mund të jetë gjesti më i vlefshëm humanitar që ka bërë ndonjëherë Shqipëria. Kam lexuar sot thuajse të...

U përjashtua nga skuadra, ish-lojtari i Barcelonës padit klubin në FIFA

Ish-futbollisti i Arsenal dhe Barcelonës Alex Song, i cili ishte shok skuadre te Sion me Ermir Lenjanin ka paditur klubin zviceran në FIFA. Kamerunasi së...

Vidhnin banesat me dhunë në Kavajë, pranga dy të rinjve

Policia ka arrestuar ditën e sotme dy të rinj nga Kavaja, pasi kryenin grabitje me dhunë. Në pranga kanë përfunduar një 28-vjeçar edhe një 41-vjeçar....

Ronaldo thyen karantinimin, merr fëmijët së bashku me bashkëshorten dhe dalin shëtitje

Si shumë të tjetër edhe Cristiano Ronaldo qëndron i izoluar në shtëpinë e tij, për shkak të përhapjes së Koronavirusit. Megjithatë duket se edhe sulmuesi...

Vijon të rritet me ritme të frikshme numri i  viktimave nga konoravirusi. Autoritetet kineze kanë konfirmuar sot në mëngjes se numri i viktima ka arritur në 1874, ku vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 105 persona.

Viktimat janë kryesisht në qytetin Wuhan dhe provincën Hubei. Gjithashtu, raportohet se është rritur dhe numri i të prekurve. Sot raportohet se janë mbi 73 000 persona të prekur nga koronavirusi.

Deri tani vetëm katër viktima janë shënuar jashtë Kinës. Viktima e fundit ishte në Francë, ku një turiste kineze ndërroi jetë.

Koronavirusi i ka shkaktuar dëme të mëdha ekonomike Kinës. Për shkak të kësaj, Kina po përpiqet të rikthejë në punë bizneset që u mbyllën dhe të rihapë shkollat që u pezulluan për javë të tëra.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Shqiponja fluturon krenare në qiellin e Evropës

Nga Klodian Tomorri Dërgimi i mjekëve në Bergamo mund të jetë gjesti më i vlefshëm humanitar që ka bërë ndonjëherë Shqipëria. Kam lexuar sot thuajse të...

U përjashtua nga skuadra, ish-lojtari i Barcelonës padit klubin në FIFA

Ish-futbollisti i Arsenal dhe Barcelonës Alex Song, i cili ishte shok skuadre te Sion me Ermir Lenjanin ka paditur klubin zviceran në FIFA. Kamerunasi së...

Vidhnin banesat me dhunë në Kavajë, pranga dy të rinjve

Policia ka arrestuar ditën e sotme dy të rinj nga Kavaja, pasi kryenin grabitje me dhunë. Në pranga kanë përfunduar një 28-vjeçar edhe një 41-vjeçar....

Ronaldo thyen karantinimin, merr fëmijët së bashku me bashkëshorten dhe dalin shëtitje

Si shumë të tjetër edhe Cristiano Ronaldo qëndron i izoluar në shtëpinë e tij, për shkak të përhapjes së Koronavirusit. Megjithatë duket se edhe sulmuesi...

Koronavirusi/ Rreth 1/3 e numrit total të viktimave janë shënuar vetëm në Itali

Prej javësh tashmë Italia nuk po gjen qetësi për shkak të pasojave të rënda që ka sjellë përhapja e koronavirusit në vend. Në 24 orët...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT