Kim shkon tek Soreca: Kemi shumë sfida para nesh, SHBA-BE mbështetje Shqipërisë

Pas takimit me kryetaren e OSBE-së, Urszula Gacek, ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim është takuar me ambasadorin e BE-së, Luigi Soreca.

Kim shprehet se me Sorecë e presin shumë sfida, duke nisur që nga reforma në drejtësi, dhe tek zgjedhjet e 25 prillit, por shton se mbështetja nga BE dhe nga SHBA për Shqipërinë nuk do të mungojë.

”Shumë sfida para nesh – zbatimi i Reformës në Drejtësi, zgjedhjet e 25 prillit, oferta e Shqipërisë për në BE – por një gjë është e sigurt: Luigi Soreca dhe unë pajtohemi që bashkëpunimi i SHBA dhe BE në mbështetje të Shqipërisë është më i fortë se kurrë!”, shkruan Kim në rrjetin social, Twitter.