E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Kërcet arma në Tiranë/Vret ish-dhëndrin, plagoset ish-prokurori i “21 Janarit”

Një i vrarë dhe një i plagosur është bilanci tragjik si pasojë e të shtënave me armë zjarri pranë Gjykatës së Tiranës, në kryqytet. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pak çaste më parë, ndërsa shkak është bërë një konflikt pas një procesi divorci, ku Mexhip Picari ka vrarë ish-dhëndrin.

Picari hyri në lokal duke qëlluar 4 deri 5 herë ndaj Kudret Saliaj, i cili ishte duke konsumuar një kafe me avokatin, i cili po ashtu ka mbetur i plagosur. Saliaj është ekzekutuar nga ish-vjehrri i tij. I ndjeri ishte në proces divorci me bashkëshorten dhe ndodhej pranë gjykatës duke konsumuar një kafe me avokatin Adriatik Cama.

Ky i fundit ka marrë një plumb në bark, dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Cama ndodhet tani në spital, duke iu nënshtruar një operacioni për nxjerrjen e plumbit.

Ai ka qenë prokuror i çështjes së “21 Janarit”, teksa aktualisht punon si avokat.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...