E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Kandidon për kreun e PD/ Shehaj: Basha nuk mund të na çojë në fitore

Kandidati për kryetar i Partisë Demorkatike, Agron Shehaj është shprehur se kandidimi i tij, ka ardhur për shkak se ai beson se kryedemokratit Lulzim Basha, nuk mund ta sjellë partinë në pushtet.

Në konferencën për mediat, Shehaj deklaroi se Basha po përpiqet ta kalojë humbjen e 25 prillit si një gjë të zakonshme. Sipas tij, Partia Demokratike duhet të ndryshojë sot, në mënyrë që nesër të jetë në gjendje që të ndryshojë Shqipërinë.

Agron Shehaj: ”Po kandidoj për kryetar të Partisë Demorkatike, sepse u binda se udhëheqja e tanishme nuk çon në fitore. Udhëheqja e tanishme po përpiqet ta kalojë humbjen e 25 prillit si një gjë të zakonshme. Kandidimi im është fillimi i projektit për një ndryshim, PD duhet të ndryshojë sot, në mënyrë që të ndryushojë Shqipëria nesër. Mosndryshimi i udhëhqejes së tanishme e PD, është humbje e sigurtë për herën tjetër. Edi Rama është politikan i korruptuar. Për ta mundur regjimin e tij, Shqipëria ka nevojë për një politikan jo si ai, por të pakorruptuar.”

Më 13 qershor, Partia Demokratike zhvillon zgjedhjet për kryetarin e ri. Përballë Lulzim Bashës, do të garojnë Edi Harxhi, Agron Shehaj dhe Fatbardh Kadilli.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

‘Basha vodhi zgjedhjet’, grupimi ‘Për PD’-në zbardh shkeljet

Grupimi 'Për PD-në' ka dalë në një konferencë për media, ku kanë listuar arsyet pse Basha fitoi një mandat të tretë në krye të...

Euro 2020/ Dita hapet me Finlandë-Rusi, për rusët detyrim fitorja ndaj fqinjëve

Faza e grupeve të UEFA EURO 2020 hyn sot në xhiron e ndeshjeve të dyta. Finlanda përballet me Rusinë, Turqia përballet me Uellsin dhe...

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...