E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Shehaj: Isha kundër djegies së mandateve dhe mospjesëmarrjes në zgjedhje

Kandidati për kryetar në Partinë Demokratike, Agron Shehaj është shprehur për herë të parë në lidhje me djegien e mandateve, dhe mospjesëmarrjen në zgjedhjet vendore në vitin 2019.

Në një konferencë për mediat, Shehaj u shpreh se ishte kundra dhe ka shprehur qendrimin e tij në lidhje me këto çështje.

Sipas tij, këto ishin dhe dy nga arsyet më kryesore se pse Partia Demorkatike humbi zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Agron Shehaj: ”Kam qenë kundër djegies së mandateve. E kam shprehur. Kam qenë edhe kundra mospjesëmarrjes në zgjedhjet vendore. Këto kanë qenë edhe dy nga arsyet e humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit.”

Më 13 qershor, Partia Demokratike zhvillon zgjedhjet për kryetarin e ri. Përballë Lulzim Bashës, do të garojnë Edi Harxhi, Agron Shehaj dhe Fatbardh Kadilli.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

‘Basha vodhi zgjedhjet’, grupimi ‘Për PD’-në zbardh shkeljet

Grupimi 'Për PD-në' ka dalë në një konferencë për media, ku kanë listuar arsyet pse Basha fitoi një mandat të tretë në krye të...

Euro 2020/ Dita hapet me Finlandë-Rusi, për rusët detyrim fitorja ndaj fqinjëve

Faza e grupeve të UEFA EURO 2020 hyn sot në xhiron e ndeshjeve të dyta. Finlanda përballet me Rusinë, Turqia përballet me Uellsin dhe...

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...