E hënë, 30 Mars, 2020
19 C
Tirana

Kampionati ndërkombëtar i lojrave online… aty ku luhet virtualisht, por fitohet realisht!

Lexo edhe ...

Koronavirusi/BE alokon 140 milionë euro për vendet e Evropës Lindore

Komisioni Evropian ka rialokuar 140 milion euro për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit në Armeni, Azerbajxhan, Bjellorusi, Gjeorgji, Republika e Moldavisë dhe Ukrainë. Komisioni...

Kriza e koronavirusit trondit edhe industrinë e medias në Shqipëri

Shpërthimi i epidemisë së koronavirusit e gjeti të papërgatitur Erjon Skëndajn –gazetar prej 12 vitesh në televizionin informativ News 24. Me konfirmimin e dy...

“Ky është ende vetëm fillimi, gjërat do të përkeqësohen”, mesazhi prekës i infermieres

Anembanë bota është në ankth për çfarë po ndodh. Teksa viktimat po shtohen, shumë pikëpyetje janë ende pa përgjigje se deri sa do zgjasë...

“Këtu jemi më të sigurt”, çfarë thonë italianët e izoluar në Shqipëri

Italia po njeh disa nga ditët më të zeza në historinë e saj, teksa çdo ditë qindra njerëz humbin jetën nga koronavirusi. Në të gjithë...

Nëse je duke lexuar këtë artikull, me siguri nuk blen më gazeta të printuara, por i lexon lajmet online. Gjithçka po bëhet virtuale. Online mund të marrësh informacionet, të bësh pazar, të prenotosh pushimet, biletën e avionit, të marrësh urimet e ditëlindjes, të studiosh e bëhesh me master, të gjesh një vend pune etj. Që online mund edhe të luash, këtë e dinim, se jemi brezi i Tetris-it dhe Texas Holdem Poker-it, por ajo që s’dinim ishte se paska edhe një kampionat të mirëfilltë lojërash elektronike, pjesë e së cilës mund të bëhen lojtarë nga shumë vende të botës, edhe nga Shqipëria, për të fituar çmime të mëdha.

Turneu i parë i këtyre lojrave online është lançuar tashmë nga Vodafone, në bashkëpunim me kompaninë ESL. Lojtarë nga 17 vendet ku Vodafone operon, përfshirë Shqipërinë, do të kenë mundësinë të bëhen pjesë e këtij kampionati virtual dhe të fitojnë një prej çmimeve, vlera totale e të cilave kap shifrën e 165,000 eurove. Lojërat që do të luhen janë dy nga më populloret në botën online: Asphalt 9: Legends dhe PUBG MOBILE. Nëse doni të dini diçka më tepër rreth turneut apo jeni të interesuar të regjistroheni, vizitoni faqen https://pro.eslgaming.com/mobileopen/home.

“Vodafone 5G ESL Mobile Open” nis në datën 31 maj dhe përmbyllet në 29 shtator 2019 me një finale spektakolare, ku finalistët e të dyja lojrave do të garojnë live nëpërmjet rrjetit 5G nga Vodafone gjatë Milan Games Week me 28-29 Shtator.

Lojërat mund të luhen në telefonat iOS dhe Android. Për fituesit e Asphalt 9: Legends, çmimi do të jetë 14,000 euro, ndërsa për fituesit e PUBG MOBILE, 40,000 euro. “5G ESL Mobile Open” është pjesë e nismës së Vodafone në botën e eSports, apo sporteve online.

Të rinjtë që mbushin sallat e lojërave virtuale në Tiranë kanë tashmë mundësinë të fitojnë para falë pasionit të tyre. Por jo vetëm ata… ky kampionat unik është i përshtatshëm për të gjithë. Dhe mos harroni! Vetëm loja është virtuale, adrenalina dhe çmimet janë reale!

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Koronavirusi/BE alokon 140 milionë euro për vendet e Evropës Lindore

Komisioni Evropian ka rialokuar 140 milion euro për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit në Armeni, Azerbajxhan, Bjellorusi, Gjeorgji, Republika e Moldavisë dhe Ukrainë. Komisioni...

Kriza e koronavirusit trondit edhe industrinë e medias në Shqipëri

Shpërthimi i epidemisë së koronavirusit e gjeti të papërgatitur Erjon Skëndajn –gazetar prej 12 vitesh në televizionin informativ News 24. Me konfirmimin e dy...

“Ky është ende vetëm fillimi, gjërat do të përkeqësohen”, mesazhi prekës i infermieres

Anembanë bota është në ankth për çfarë po ndodh. Teksa viktimat po shtohen, shumë pikëpyetje janë ende pa përgjigje se deri sa do zgjasë...

“Këtu jemi më të sigurt”, çfarë thonë italianët e izoluar në Shqipëri

Italia po njeh disa nga ditët më të zeza në historinë e saj, teksa çdo ditë qindra njerëz humbin jetën nga koronavirusi. Në të gjithë...

Misioni vazhdon, sot në orën 20:00 të duatrokasim për heronjtë e Covid-19

Ditë më parë, qytetarët e Tiranës dolën në dritare e ballkone, për të duartrokitur mjekët shqiptarë, të cilët po rrezikojnë jetën për të prekurit...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT