E hënë, 1 Mars, 2021
17 C
Tirana

Jetoi 5 vjet me bashkëshortin dhe të dashurën e tij nën një çati (VIDEO)

Një 50-vjeçare, nënë e një djali ka rrëfyer në emisionin “Historia ime” dhunën e ushtruar nga bashkëshorti i saj, për 20 vite me radhë. Për shkak të xhelozisë së tejskajshme, burri nuk e linte të dilte as nga shtëpia. Dhuna vazhdoi edhe gjatë shtatzënisë dhe 3 fëmijët e saj lindën të pazhvilluar dhe si pasojë ndërruan jetë.

Më tej, ajo rrëfen se pas 15 vitesh, bashkëshorti i sjell në shtëpi të dashurën e tij. Frika prej tij e bën të heshtë dhe të pranojë jetesën në të njëjtën shtëpi me të për 5 vite. Dhunës së burrit të saj nuk i shpëtoi as e dashura, e cila pati një fëmijë me të.

Mirela Milori: 20 vite, si durove?

50-vjeçarja: Durova për hir të fëmijëve, ngaqë më vdiqën 3. Ai djalë është gjithçka për mua.

Mirela Milori: Megjithatë mbas 10-15 vitesh martesë, hyn një tjetër person në jetën tuaj?

50-vjeçarja: Po!

Mirela Milori: Sjell dikë tjetër në familje?

50-vjeçarja: Mbas 15 vitesh martesë, që nuk më linte të dilja tek dera, shumë xheloz, vjen një person tjetër në shtëpinë tonë.

Mirela Milori: Një grua tjetër?

50-vjeçarja: Një grua tjetër, bëhet pjestare e familjes. Aty jetoj me atë për 5-vite.

Mirela Milori: Pjestare e familjes me çfarë statusi?

50-vjeçarja: E solli burri…

Mirela Milori: E dashura e burrit ishte kjo?

50-vjeçarja: Po!

Mirela Milori: Si e solli? Si tha?

50-vjeçarja: Thjesht kjo është e dashura ime, s’kisha rrugë tjetër.

Mirela Milori: Reagove?

50-vjeçarja: Jo! Kisha shumë frikë, isha e stresuar, as haja, as pija, Zoti dhe shpirti e di.

Mirela Milori: Atë e godiste?

50-vjeçarja: Po.

Mirela Milori: Po ti si shkoje me të?

50-vjeçarja: Tani mund ta mendosh, dy motra zihen jo më ta kesh… shumë e vështirë. Edhe ajo ishte viktimë e dhunës.

Mirela Milori: Pati fëmijë nga kjo martesë?

50-vjeçarja: Po, një djalë./tvklan.al

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koronavirusi: Regjistrohen 986 raste të reja dhe 19 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 986 raste të reja. Ndërkohë, 19 persona...

Video/ Shkëputet masa gjigande e akullit në Antarktidë

Një ajsberg i madh që i afrohet madhësisë së Londrës së Madhe është shkëputur nga Antarktida, afër stacionit kërkimor Halley të Britanisë. Instrumentet sipërfaqësore në...

SHBA/ Gjykata gjobit me 65 milion dollarë rrjetin social Facebook, ja arsyeja

Një gjykatës federal ka aprovuar një gjobë prej 650 milion $ të një procesi gjyqësor mbi privatësinë kundër Facebook për pretendimin e përdorimit të...

Basha pyet qytetarët: Nuk jeni të kënaqur me drejtuesit? Ndërrojini (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video në rrjetin social, Facebook, ku i këshillon qytetarët që t'i ndërrojnë drejtuesit e tyre...

Ndryshimi i klimës, po bën që sezonet e alergjive të nisin më herët

Kokrrat e polenit nga bimët që lulëzojnë, fluturojnë zakonisht edhe qindra kilometra përmes erë. Tani duket se kriza e klimës e ka përshpejtuar udhëtimin...