E hënë, 1 Mars, 2021
17 C
Tirana

FSHF gjobitet nga UEFA

Federata Shqiptare e Futbollit është gjobitur nga UEFA.

Në takimin Shqipëri – Francë, tifozët fërshëllyen himnin francez.

Ky episod ka bërë që autoriteti më i lartë i futbollit europian të gjobisë FSHF-në me 5 mijë euro.

Por penalizimet s’mbarojnë me kaq. Sendet e hedhura në fushën e lojës kanë bërë që komisioni i Disiplinës të gjobisë Shqipërinë me 23 mijë e 500 euro gjobë.

Kësisoj, në total FSHF është gjobitur me 28 mijë e 500 euro.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koronavirusi: Regjistrohen 986 raste të reja dhe 19 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 986 raste të reja. Ndërkohë, 19 persona...

Video/ Shkëputet masa gjigande e akullit në Antarktidë

Një ajsberg i madh që i afrohet madhësisë së Londrës së Madhe është shkëputur nga Antarktida, afër stacionit kërkimor Halley të Britanisë. Instrumentet sipërfaqësore në...

SHBA/ Gjykata gjobit me 65 milion dollarë rrjetin social Facebook, ja arsyeja

Një gjykatës federal ka aprovuar një gjobë prej 650 milion $ të një procesi gjyqësor mbi privatësinë kundër Facebook për pretendimin e përdorimit të...

Basha pyet qytetarët: Nuk jeni të kënaqur me drejtuesit? Ndërrojini (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video në rrjetin social, Facebook, ku i këshillon qytetarët që t'i ndërrojnë drejtuesit e tyre...

Ndryshimi i klimës, po bën që sezonet e alergjive të nisin më herët

Kokrrat e polenit nga bimët që lulëzojnë, fluturojnë zakonisht edhe qindra kilometra përmes erë. Tani duket se kriza e klimës e ka përshpejtuar udhëtimin...