E martë, 19 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Java mbyllet pozitivisht për valutat e huaja. Dobësohet Paundi britanik

Monedha europiane e ka mbyllur javën në rritje, duke u blerë sot me 123.4 lekë dhe duke u shitur me 124 lekë në raport me ditën e enjte.

Sipas kursit të këmbimit valutor, edhe Dollari amerikan e ka mbyllur javën pozitivisht, pasi është blerë sot me 106.4 lekë dhe është shitur me 107.4 lekë.

Paundi britanik ndërkaq është valuta e vetme që ka pësuar rënie këtë të premte, duke u blerë sot me 134.4 lekë dhe duke u shitur me 136 lekë.

Referuar tregut valutor vendas, Franga zvicerane është rritur lehtë krahasuar me ditën e djeshme, duke u blerë sot me 114.1 lekë dhe duke u shitur me 115.3 lekë. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...

Mandati i parë i Bajden, do të lihet në hije nga trazirat civile në SHBA

Nuriel Rubini, 62 vjeç, është një nga ekonomistët më të njohur sot në botë. Profesor në Shkollën e Biznesit Shtern në Nju Jork, ai...

Dokumenti/ Zbulohet kontrata “sekrete” e qeverisë me Pfizer për vaksinën

Kontrata “Top-Secret” e qeverisë shqiptare me kompaninë Pfizer duket se nuk është më e tillë, pasi Gogo.al ka publikuar edhe disa foto të kësaj...

Sondazhi: Për 85% e shqiptarëve, zgjedhjet e 25 prillit janë të rëndësishme

Në studion e “Tempora” të Sonila Meços dhe nën komentin e Antonio Notto-s, shqiptarët po njihen me rezultatet e sondazhit të parë të RTV...

Skandal/ Pacienti shkon të shërohet në Covid 1 por vdes dhe grabitet në spital

Pas sanitares Tire Alldervishi që punonte në spitalin Covid 2 e cila zhvati nga paratë vajzën e një pacienteje me koronavirus, emisioni Stop në...