E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

Iu vetofrua Shqipërisë, legjenda e Interit dëshiron stolin e Kombëtares

Përpara se te Shqipëria të zgjidhej si trajner Christian Panuccin, një kandidat i vetofruar ishte Walter Zenga. Ikona e Interit e kërkoi me dëshirën më të madhe drejtimin e kuqezinjve, për të arritur në objektivin e Europianit.

Kjo jo shumë rastësisht, pasi në periudhën e De Biasit dhe Tramezanit, ky teknik ishte shumë herë në terren për të parë stërvitjen e lojtarëve tanë. Gjithsesi zgjedhja e Shqipërisë kishte një tjetër natyrë, ndërsa brenda pak kohësh, kthehemi në të njëjtën dilemë. Zenga është aktualisht pa ekip, pasi u shkarkua nga drejtimi i Venecias. Një dashuri të madhe e kishte për shqiptarët edhe te klubi italian, pasi me ardhjen e tij në pankinë, Vrioni e la stolin për t’u aktivizuar thuajse gjithmonë si titullar.

Sipas asaj që raporton së fundmi “CalcioAlbanese”, kanë nisur kontaktet e Shqipërisë, duke e parë si një kandidat të mundshëm edhe Walter Zengën. Ende nuk dihen saktësisht shanset që janë për këtë trajner, që t’i bashkohet Kombëtares, por po shihet si një zgjedhje e mundshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...