E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

“Iu është lutur mos ta lëndonin”, flet bashkëshorti i 50-vjeçares që u ekzekutua

Hair Saliaj, bashkëshorti i Drita Saliaj, ka reaguar për herë të parë pas vrasjes makabre të gruas së tij.

I ftuar në emisionin “Me Zemër të Hapur”, Saliaj tha se bashkëshortja e tij iu është lutur 3 djemve që mos ta vrisnin. Ai shton se nuk ka marrë asnjë të dhënë në polici në lidhje me këtë ngjarje.

“Jemi shokuar shumë. Jemi tronditur shumë rëndë se është një tragjedi që mund të jetë e para në vendin tonë por edhe në rajon, se ka pasur edhe ngjarje të rënda si ajo e Fierit para disa vitesh , por kjo është masakruar, torturuar dhe unë skam marrë asnjë të dhënë në polici, por e kanë lidhur dhe e kanë hedhur të gjallë në makinë. Ajo është lutur vetëm mos më vrisni”, tha ai.

Hair Saliaj u pyet edhe në lidhje me marrëdhëniet që kishte me familjen e vëllait të tij, biri i të cilit, Luisi ishte pjesë e atentatit që iu bë gruas. Ai pohoi se asnjë nga familja e Luisit nuk ka marrë pjesë në varrim. Ndërsa sa i përket marrëdhënieve me familjen e vëllait ai u përgjigj prerë: “Secili në punën e vet”.

Sipas dosjes së Prokurorisë, bashkëshortja e tij e ndjerë është përdhunuar para se të torturohej e të mbytej.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...