E premte, 22 Janar, 2021
7 C
Tirana

Itali/ Përgjysmohet numri i viktimave nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali është përgjysmuar në 24 orët e fundit, në krahasim me një ditë më parë.

Ditën e sotme janë regjistruar 15 viktima, në krahasim me ditën e djeshme ku 30 persona humbën jetën. Kështu shkon në 34,833 numri total i personave që kanë humbur jetën nga COVID-19 në vendin fqinj.

Sa i përket rasteve të reja, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 223 raste duke e cuar në 241,184 numrin total të rasteve të shënuara.

Numri i të shëruarve sot në Lombardi ishte 261, për një total prej 67,871 pacientësh të shëruar. Më shumë se 14 mijë raste me koronavirus janë ende aktive në vendin fqinj.

Koronavirusi ka prekur më shumë se 11 milionë njerëz në të gjithë botën, ndërsa mbi 525 mijë persona kanë humbur jetën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...