E shtunë, 6 Mars, 2021
11 C
Tirana

Itali, mjekët dhe infermierët marrin tretësirë kripe në vend të vaksinës

Disa punonjës të kujdesit shëndetësor kanë marrë gabimisht tretësirë kripe në vend të vaksinës së Pfizer’s anti-Covid.

Një ngjarje e tillë ndodhi në spitalin e Rovereto. Personeli i shëndetit do të duhet t’i nënshtrohen një testi serologjik, pasi për dozën e dytë nuk dihet se kush e ka marrë tretësirën dhe kush atë vaksinën.

Në këtë incident dyshohet se janë përfshirë 12 persona, mes tyre mjekë, infermierë dhe punëtorë të sistemit shëndetësor, shkruan l’Adige.

Midis atyre që morën fiziologjik në vend të vaksinës, ishte edhe një kirurg, i cili duhej të ndërpriste veprimtarinë e tij operacionale.

Gabimi duket se ka ndodhur të premten e kaluar, kur në fund të një kursi vaksinimesh, i cili mbulon mesatarisht njëzet njerëz, disa shishka të vaksinës nuk u përdorën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Qytetarja: Kisha vëllain në spital, paguanim lekë ose do e linin të vdiste

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi mëngjesin e sotëm vizitoi disa biznese të vogla në Njësinë numër 5 Tiranë. Të shumtë ishin qytetarët të cilën shprehën...

Devoll: 58-vjeçari mbytet në rezervuar, e kishte marrë me koncension

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Devoll pasi një 58-vjeçar është gjetur i mbyur në rezervuarin e Koshnicës. Mësohet se ai...

E rëndë/ Shkon në 3 numri i viktimave nga aksidenti në Rrogozhinë

Ka shkuar në tre numri i viktimave nga aksidenti i rëndë i trefishtë që ndodhi mëngjesin e sotëm në Rrogozhinë. Viktima e tretë është një...

Në kërkim për plagosje të rëndë, arrestohet 75-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 75-vjeçar i cili ishte i shpallur në kërkim. Bëhet me dije se shtetasi me inicialet M.Ll, është dënuar me...

Basha: Rama premtoi 232 mln dollarë subvencione për fermerët, morën vetëm 47

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon të tregojë ato që ai i quan dështime të kryeministrit Edi Rama gjatë 8 viteve të qeverisjes...