E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Ish-deputetja e LSI-së: Në vend të Kryemadhit të vijë Ilir Meta

Ish-deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj, kërkoi nga ana e presidentit Ilir Meta që pasi të mbaroj mandatin, të rikthehet në krye të kësaj force politike. E ftuar në emisionin “Breaking” në Top News, ish deputetja tha se pritet që të ketë një analizë, për të kuptuar se ku gabuan në zgjedhjet e 25 prillit. Seanca parlamentare ku do votohet për shkarkimin e presidentit Ilir Meta do të mbahet më 9 qershor, në orën 10:00. Ky ishte vendimi që mori Konferenca e Kryetarëve në mbledhjen e sotme, duke caktuar datën dhe orën e seancës se kur do të votohet raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës. Ishte kërkesë e kreut të Komisionit Hetimor parlamentar, Alket Hyseni, që të përfshihet raporti për shkarkimin e presidentit Ilir Meta në rendin e ditës.

“Ishte një vendim i pritshëm, KAS ka bërë sikur provat nuk ekzistojnë. Në LSI do të ketë një analizë për të rigjeneruar strukturat ku gabuam, në këtë moment po ndjekim proçesin në Kolegjin Zgjedhor.

Te ne puna nuk është e ndërtuar drejt kryetarit të partisë, secili prej nesh duhet të diskutoj gabimet më veten. E ardhmja e LSI-së do të jetë e mirë, Meta duhet të vij në LSI, pasi të mbaroj mandatin pasi ka qenë ai që i ka dhënë një fitore historike me 19 mandate. Vendimi i lënies së mandateve na bëri të kemi këtë rezultat, dhe këto ishin pasojat e këtij gabimi.  Mandatet e Fierit dhe Tiranës janë të zonja Kryemadhit dhe LSI kjo është më e rëndësishme”, tha Mehmetaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të shtëna me ar*ë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...