E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Ish-deputeti i PD tallet me Berishën: Doktor, je ulur në karrigen time

Ish-deputeti demokrat, Fatos Hoxha, është tallur me Berishën pas përjashtimit nga grupi parlamentar demokrat. Ai thotë me ironi se me Berishën që është ulur në karrigen ku uleshe ai dikur, i janë rikthyer kujtimet.

Duke qëndruar në të njëjtën linjë, Hoxha shton më tej se nga ajo karrige ruan kujtimet më të mira, sepse sa kohë uleshe aty, populli e respektonte si njeri me integritet, të pastër e me dinjitet.

Teksa flet për respektin që ka marrë nga populli, ai i parashtron një pyetje Berishës, se a do ta nderojë atë karrige.

Statusi

Doktor, urime per fillimin e legjislatures se re.

Une u gezova shume, sepse je ulur ne karriken ku ulesha une dikur dhe me riktheve kujtimet.

Une dhe koleget e mij qe uleshim ne rreshtin e fundit nuk ishim vetem “back-bencher”, por edhe kandidate per t’u perzene nga partia.

Te kujtohet kur thoje per ne: “vota e tyre kunder nuk do mbahet shenim ne memorien historike te partise, nuk do kete asnje pasoje”.

Ne kishim votuar kunder nje pazari korruptiv, por ti nuk ia zbuloje publikut kete. Thjesht zotoheshe se ne nuk do kishim pasoja.

Pastaj na perzure ne grup.

Tani Luli pabesisht te beri “beck-bencher”, si ne, duke te lavderuar.

Une nga ajo karrike ruaj kujtime te mira, sepse sa kohe ulesha aty populli me respektonte si njeri me integritet, te paster e me dinjitet.

Une edhe sot jam krenar, sepse ate karrike ku ulesha nuk e turperova kurre. Po ti, do ta nderosh dot?

Lexo edhe :   Debati në PD, Basha-Berisha na sjell edhe njëherë debatin për sovranitetin

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...

VIDEO/Drogë, armë e vjedhje energjie, momenti i arrestimit të volejbollistit

Një volejbollist ka rënë në prangat e policisë, pasi është kapur me armë zjarri, municion luftarak dhe kokainë. Volejbollisti 26-vjeçar i identifikuar si Eraldo...

Debati në PD, Basha-Berisha na sjell edhe njëherë debatin për sovranitetin

Nga: Ben Andoni Në Shqipëri është e prerë dhe e menjëherë-pranueshme se nëse e thotë diçka apo e artikulon ambasadori i SHBA-së, atëherë deklarata ka...