E mërkurë, 20 Janar, 2021
3 C
Tirana

Infektohet kryebashkiaku i Mirditës, prej një jave në karantinë

Kryebashkiaku i Mirditës, Ndrec Dedaj është infektuar me COVID-19. Lajmin në fjalë e ka përcjellë gazetari Saimir Kola, me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Kola ka treguar se kryebashkiaku ka rezultuar pozitiv me koronavirus, ndërsa ka më shumë se një javë që ndodhet në karantinë.

“I uroj sherim te shpejte kryetarit te Bashkise Mirdite, Ndrec Deda, i cili prej me shume se nje jave ndodhet i karantinuar ne shtepi per shkak se ka rezultuar pozitiv me COVID-19”, shkruan ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...