E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

Infektohet drejtoresha e ISHSH-së, shtrohet tek Sanatoriumi

Drejtoresha e Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor, Vjollca Braho është shtruar në spitalin e Sanatoriumit, ndërsa rezulton e infektuar me koronavirus. Brahos i kanë nisur simptomat para 10 ditësh, raporton ‘Abcnews.al’.

Ajo është ndër pacientet e para që transferohet nga Spitali Infektiv në atë Covid-2 pas rihapjes së këtij të fundit, për shkak të rritjes së infeksioneve me koronavirus përgjatë ditëve të fundit.

Vlen të theksohet fakti se Braho ka qenë pjesë e grupeve të kontrollit në terren.

Sot Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njoftoi aktin e ri normativ të qeverisë, ku maska bëhet e detyrueshme në ambjentet e mbyllura.

Manastirliu paralajmëroi gjoba, për të gjithë ata që nuk zbatojnë këtë akt normativ.

Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar edhe katër viktima të tjera, mes tyre një 21-vjeçare.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kush janë liderët më të pasur botërorë të të gjitha kohërave

Pagat zyrtare për udhëheqësit botërorë variojnë nga ato modeste, deri tek ato jashtëzakonisht të larta. Por shumë udhëheqës të dikurshëm dhe aktuale mburren me...

Betimi i Bidenit dhe Harris/ Basha: Urime. Provuat që ndryshimi është i mundur

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Presidenin e SHBA-ve, Joe Biden i cili mori zyrtarisht detyrën ditën e sotme. Basha shpreh dëshirën e...

Pse preket Franca nga një fjalë?

Nga: Frrok Çupi Ambasada e Francës nuk e kishte me Edi Ramën. Ashtu sikurse vetë Rama mund të mos ‘e prekte’ Francën në këtë kohë...

Policia e Tiranës kërkon rifillimin e hetimeve për 21 Janarin

Policia e Tiranës ka kërkuar rihetimin e çështjes së 21-janarit. Vetëm një ditë para 10-vjetorit të vrasjes së katër personave dhe plagosjes së gjashtë...

Këstet e shtëpisë ia paguante babai/ Zbardhet pasuria e ish-ministrit Lleshaj

Sandër Lleshaj u zgjodh ministër i Brendshëm në kabinetin e kryeministrit Edi Rama në nëntor 2018 dhe u largua me dorëheqje në 10 dhjetor...