E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Thoshte se pandemia është budallallëk, 37-vjeçari humb jetën 4 ditë pasi ishte infektuar

Ndërsa bota është e gjunjëzuar nga koronavirusi, ka nga ata që janë skeptikë nëse është i vërtetë ky virus. Shumë qytetarë ende nuk binden se koronavirusi është vdekjeprurës, dhe se nuk mund të rrezikosh pa marrë masat mbrojtëse.

Një 37-vjecar nga Ohio të SHBA-ve, ka ndërruar jetë nga koronavirusi, pasi pretendonte se pandemia nga e cila kanë humbur jetën mijëra njerëz, është “budallallëk”.

Richard Rose, 37-vjeç, ndërroi jetë më 4 korrik, katër ditë pasi kishte rezultuar pozitiv në testin e COVID-19. Shpesh herë ai ka refuzuar të mbante maskën, dhe ky veprim i mori jetën.

Veterani i ushtrisë amerikane që shërbeu për nëntë vite në Irak dhe Afganistan, ka ndërruar jetë nga virusi në shtëpinë e tij më 4 korrik.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...