E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Indonezi, 14-vjeçarja mban si kafshë shtëpiake 6 gjarpërinj gjigantë (VIDEO)

Shumë nga ne mbajnë në shtëpi qen ose mace. Por 14-vjeçarja indoneziane Chalwa Ismah Kamal, nuk është si shumica e njerëzve. Ajo ka tërhequr shumë vëmendje në rrjetet sociale falë kafshëve të pazakonta që mban: 6 pitonë gjigantë, të cilët ajo i përkëdhel dhe përqafon në videot që poston.

Fotografitë dhe videot e vajzës indoneziane, kanë habitur por edhe tmerruar ata që i shohin. Shumica e njerëzve do të vraponin të shpëtonin jetën, nëse do ndeshnin përballë një piton, pasi ai mund të gëlltisë lehtësisht edhe një njeri të rritur.

Por Chalwa duket se nuk ka asnjë shqetësim për sigurinë e saj. Ajo thotë për mediat se është kujdesur për gjarpërinjtë e saj që kur ishte vetëm 4-vjeçe, ndaj nuk i ka frikë ata.

Shumë njerëz shprehin rregullisht shqetësimin e tyre për sigurinë e vajzës. Por ajo nuk lodhet së shpjeguar se kafshët e saj shtëpiake nuk janë helmuese, se ato janë të zbutura. Komod me gjarpërinjtë gjigantë nuk ndihet vetëm Chalwa, por edhe vëllai i saj i vogël, që gjithashtu shfaqet në disa nga videot virale.

                                        TIRANA TODAY

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...