E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

S’e dinte që ishte në transmetim LIVE, gazetari kapet i përgjumur (VIDEO)

Gazetarët hasen me problematika të shumta gjatë punës së tyre. Ka nga ata që gjatë raportimit LIVE, janë përballur me surpriza të pakëndshme, sikundër ka edhe nga ata që u kanë rënë në fikët në emision. Rasti i radhës është për të qeshur, e ku protagonist është gazetari i BBC.

Prezantuesi i BBC News, Ben Brown, u kap në kamera duke hapur gojën, teksa ishte në lajme. Një rast dobësie që u shfaq LIVE, por ai e kaloi me mjaft sportivitet. Brown ishte rehatuar në karrige, përpara se të vijonte me lajmet e radhës.

Një përdorues i Twitter-it komentoi: “Duket se lodhja e nivelit 4 po kap edhe prezantuesit e BBC News”. Një tjetër kishte simpati për prezantuesin duke thënë: “Ne si shikues, shpesh harrojmë se prezantuesit si Ben janë njerëz dhe janë njësoj si ne”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...