E diel, 17 Janar, 2021
3 C
Tirana

“Identifikimi i të prekurve”, Rama nxjerr pamjet (VIDEO)

Pas trendit në rritje të të infektuarve, sot fatmirësisht kurba ishte në rënie. Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 431 testime për të dyshuar të prekur me COVID-19, nga të cilat janë konfirmuar 55 raste pozitive.

Lidhur me situatën aktuale me pandeminë, është kryeministri Rama i cili njofton se është hapur laboratori i dytë për testimet për COVID-19.

Me hapjen e këtij laboratori, zgjerohet kapaciteti i testimit me cilësi dhe siguri për identifikimin e të prekurve.

Statusi

🔴#COVID19

Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” – Hapet laboratori i dytë për testimet për COVID19.

👉 Ministrja Ogerta Manastirliu: Pas laboratorit të referencës në ISHP, me hapjen e këtij laboratori, siç e premtuam, zgjerojmë kapacitetet e testimit, me #cilësi dhe #siguri për identifikimin e të prekurve nga COVID19.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...

Inagurimi i Biden/ Mbërrijnë përforcime të reja të Gardës Kombëtare

Një kontigjent i madh trupash të Gardës Kombëtare mbërritën të shtunën në kryeqytetin amerikan, në përgjigje të thirrjes së zyrtarëve të mbrojtjes për të...

Bien testimet, ulet numri i të infektuarve me Covid-19

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 7 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...

Ulja e temperaturave, Ministrja Kushi tregon si do bëhet ajrosja e klasave

Teksa temperaturat në vend janë ulur ndjeshëm, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për institucionet arsimore. Kushi shprehet se në...

A do ta bëjnë vaksinën ata që kanë kaluar Covid-19? Ja si përgjigjet Brataj

Kreu i urgjencës kombëtare, Skënder Brataj ka folur për numrin e të vaksinuarve deri në këto momente duke thënë se pas datës 20 janar,...