E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

I shpëtoi atentatit te “Komuna e Parisit”/ 22-vjeçari, shok me Kozakun

I riu që u plagos tek “Komuna e Parisit”, ka treguar për policinë se çfarë ndodhi. Ngjarja u shënua rreth orës 22:35, tek lulishtja në rrethrrotullimin e “Komunës së Parisit”.

Në deklarimin paraprak që dha pas ngjarjes, Redi ka thënë se nuk e ka parë se kush e ka plagosur, pasi kishte mbuluar kokën me duar për vetëmbrojtje. “Po shkoja në shtëpi. Parkova makinën dhe po merresha me celularin, kur dikush u afrua dhe me qëlloi. Nuk e pashë se kush ishte sepse mbulova kokën me duar. Nuk e di kush më ka qëlluar”.

Deklarimet e tij nuk kanë ndihmuar hetuesit për identifikimin e autorëve. Blutë e Tiranës po punojnë me kamerat e sigurisë, për të marrë të dhëna që do të çojnë në identifikimin e autorit. Po ashtu po pyeten rrethi shoqëror dhe familjar i Redi Ballës, për të kuptuar nëse ka pasur konflikte.

Redi Balla është mik me Kozakun, i cili pak ditë më parë u rrëmbye nga disa persona. Redi gjithashtu është shok i këngëtarit të njohur Marin.

22-vjeçari gjatë natës iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale, për shkak të plagosjes në këmbë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Burimet bëjnë me dije se ai konsiderohet si “problematik” nga autoritetet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...