E diel, 22 Maj, 2022
20.5 C
Tirana

Kishte humbur gjurmët prej 5 ditësh, gjendet trupi i pajetë i mësueses

Trupi i pajetë i gjetur në zonën e Petroliferës është i Nadire Nelaj, 72-vjeç. Fillimisht u raportua për një trup të gjinisë mashkull, por më vonë policia ka konfirmuar se trupi ishte i një gruaje. Në trupin e viktimës nuk janë konstatuar shenja dhune.

E moshuara Nadire Nelaj, ka punuar për shumë vite si mësuese në qytetin bregdetar. E ndjera ishte larguar nga shtëpia prej datës 8 tetor, dhe familjarët kanë kërkuar ndihmën e policisë.

Rrethanat e ngjarjes janë ende të paqarta, por grupi i hetimit po vijon punën. Nadire Nelaj banonte në fshatin Kotë të Vlorës, dhe nuk dihet se si ajo ka përfunduar në zonën e Petroliferës.

Vlorë/ Peshkatarët gjejnë një trup të pajetë

09:20- Një trup i pajetë është gjetur në zonën e Petrofilerës në Vlorë. Burimet nga ana e policisë njoftojnë se trupi i pajetë është konstatuar fillimisht nga peshkatarët mëngjesin e sotëm. Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes dhe identiteti i viktimës. Ndërkohë në vendngjarje ka mbërritur grupi hetimor.

“Më datë 13.10.2021, në orën 09:00, në afërsi të molit të Petroliferës, Vlorë, është gjetur i pajetë, një shtetas ende i paidentifikuar. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...