E diel, 24 Tetor, 2021
13.5 C
Tirana

Donte të mbante ‘marrëdhënien gjallë’, i dërgoi të dashurit foto të një fëmije

Një grua i dërgoi të dashurit të saj fotografi të pahijshme të një fëmije, për të ‘mbajtur gjallë’  lidhjen e tyre. Rachael Larkman, 38 vjeç dhe Steven Kearsley, 35 vjeç, filluan të takoheshin në vitin 2013, pasi u takuan në faqen e internetit ‘Flirtomatic’ dhe filluan një lidhje ‘miq me përfitime’.

Gjërat morën një kthesë, kur ai filloi t’i kërkonte asaj imazhe të pahijshme të fëmijëve. Kearsley më vonë u bë “mjaft i fiksuar” me idenë e bisedës në internet me fëmijët, dhe oficerët më vonë zbuluan se ai i kishte dërguar mesazhe një fëmije.

Larkman u deklarua fajtore për shpërndarjen e fotografive të pahijshme të një fëmije. Kearsley u dënua për inkurajimin ose ndihmën në kryerjen e një vepre penale.

Në një seancë të mëparshme, prokurori Robert Smith tha: “Ai i kërkoi Rachael Larkman fotot e saj topless, të cilat ajo i bëri, por më pas e pyeti nëse ishte e interesuar për pornografi.

“Rachel pranoi që ajo i kishte dërguar tetë deri në dhjetë fotografi”. Dyshja, të dy nga Oldham, u arrestuan pasi policia u vu në dijeni të imazheve dhe mesazheve eksplicite. Telefonat e tyre u ekzaminuan dhe zbuluan një numër shkëmbimesh mesazhesh. Në një shkëmbim, Kearsley tha: “Keni ndonjë fotografi të shkëlqyeshme?” Në një tjetër ai tha: “Ju mund të dërgoni ndonjë – madje edhe nudo”.

Ajo më vonë tha: “Lol po argëtohesh?” Kearsley u përgjigj: “Abuzimi me fëmijët është gjithmonë argëtues x.”

Burimi i lajmit: manchestereveningnews. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...